Zmarszczki palacza a kwas hialuronowy

Pionowe zmarszczki wokół ust są najpowszechniej nazywane „zmarszczkami palacza”. Taka nomenklatura jest błędem, gdyż, powstają one na skutek starzenia się skóry nie tylko u osób palących papierosy. Kwas hialuronowy stanowi jedną z metod pozwalających na wygładzenie promienistych nierówności wokół ust, które sprawiają, że nasz makijaż gorzej się prezentuje, a my czujemy się mniej atrakcyjne.

Zmarszczki palacza a kwas hialuronowy

Zmarszczki palacza na kwas hialuronowy i zabiegi posiadające go w swoim składzie reagują w wysoce pozytywny sposób. Jednak w zależności od ich rozległości oraz głębokości i utrwalenia możliwe, że zadowalające efekty uzyskamy dopiero po 2-3 zabiegach w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Jakie można uzyskać efekty?

Rezultaty wykonania ostrzykiwania z zastosowaniem kwasu hialuronowego widoczne są natychmiastowo. Jednak w pierwszych kilku dniach, tygodniach widoczne jest oddziaływanie tej substancji i zwiększanie objętości na skutek absorpcji wody. Konsekwencją tego jest ostateczna widoczność efektów po upływie pewnego czasu. Jeśli zmarszczki były głębokie to dla ich pełnego wygładzenia będziemy z pewnością musiały zgłosić się do gabinetu po raz drugi.

Jak często trzeba stosować zabieg z kwasu hialuronowego wokół ust?

Efekty mogą utrzymywać się różną ilość czasu. Zwykle jest to od 6 do 12 miesięcy. Jeśli jednak nadal palimy papierosy mogą one przyczyniać się do szybszej degradacji wstrzykniętego kwasu. Podobnie unikać należy wysokich temperatur – sauny, solaria, kąpiele słoneczne. Rozgrzewanie tkanek prowadzi do znacznie szybszego rozkładu kwasu hialuronowego. Skutkiem tego będzie konieczność częstszego powtarzania zabiegu.
Przeczytaj też o trwałych i nietrwałych metodach wypełniania na e-kosmetyczki.pl

Regularna kuracja przeciwzmarszczkowa

Osoby, które jednorazowo skorzystają z zabiegu wypełniania zmarszczek wokół ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego najpewniej będą do niego wracać regularnie i cieszyć się z osiąganych efektów. Pewne jest, iż procedura ta wykonywana w profesjonalnym gabinecie jest dla nas bezpieczna, jednak jej wdrożenie powinno następować gdy efekty poprzedniego zabiegu ustępują. My same posiadamy ogromny wpływ na to czy rezultat będzie widoczny kilka miesięcy czy rok. Oto podstawowe zasady do przestrzegania:

 • dbajmy o pielęgnację – codziennie wykonujmy pełen demakijaż i nakładajmy krem, niech skóra będzie optymalnie nawilżona,
 • rzućmy palenie papierosów,
 • zadbajmy o zdrową i zbilansowaną dietę każdego dnia,
 • unikajmy promieniowania słonecznego – zarówno bezpośrednio w czasie wychodzenia na dwór jak i w solariach,
 • unikajmy wszelkiego rozgrzewania skóry – np. sauny.

Jeśli będziemy z dużą troską dbać o kondycję naszej skóry po wykonaniu odmładzania z zastosowaniem kwasu hialuronowego (np. poprzez stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego Richevon) to z całą pewnością z osiągniętego efektu, który sprawi że poczujemy się młodsze i piękniejsze będziemy cieszyć się zdecydowanie dłużej i pełniej. Dodatkowo zyskamy zdrowie, na które pozytywnie wpłynie brak papierosa czy wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych.

Bibliografia

1. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006
2. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,
3. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011

5 (100%) 2 głosów

6 komentarzy do “Zmarszczki palacza a kwas hialuronowy

 1. Mialam ten zabieg. Polecam wszystkim, nie ma się czego bać. Efekt świetny i nie ma prawie żadnych obrzęków ani nic 😉

 2. dieta, palenie… i wygladam na 45 lat a mam niecałe 30.
  nie ma nic gorszego niz niezdrowy styl zycia
  chyba czas to zmienic…

 3. Ja chodzę jak na rok na zabieg kwasem.
  REWELACJA.
  Do tego sobie wklepuję richevon.
  Rzućcie te fajki i inne syfy… To żadnego pożytku nikomy nie przynosi.

 4. Naprawdę sauna szkodzi? A dlaczego? To nie jest tak że ona para nam otwiera łądnie pory i wtedy lepeij krem wnika? Czy ja coś pokręciłam… Solarium jest złe, ale sauna? hmmm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *