
Krem przeciw zmarszczkom to obowiązkowy element każdej kobiecej kosmetyczki. Zależnie od wieku, w skład dobrego kosmetyku na bruzdy w twarzy powinny wchodzić zróżnicowane składniki aktywne. Często kobiety zadają sobie pytanie kiedy powinny zacząć stosować kurację. Czy nie jest za wcześnie na krem przeciwzmarszczkowy ? Jaki preparat wybrać i czy w ogóle on zadziała?
Czy kremy przeciwzmarszczkowe działają?
Pozytywne działanie składników znajdujących się w kosmetykach zostało wielokrotnie potwierdzone przez specjalistów z dziedziny dermatologii i kosmetologii. Warto jednak zagłębić się w temat składników aktywnych, aby dokonać słusznego wyboru.
Jakich składników szukać w kremach na zmarszczki?
Istnieje lista uniwersalnych komponentów, o potwierdzonym działaniu. Ważne, aby wybrany przez nas kosmetyk miał w sobie zawarte elementy pochodzenia naturalnego. Ekologiczne składniki zapewnią szybkie działanie bez zbędnego zapychania porów, uczulania i wywoływania podrażnień. Powinno się dostosować składniki aktywne do wieku, ponieważ w zależności od ilości lat, inne składniki będą odpowiednie przy zatrzymywaniu wody w organizmie i przeciwdziałaniu bruzd.
Jak dobrać odpowiedni kosmetyk?
Aby poprawnie dobrać krem przeciwzmarszczkowy oraz krem przeciwzmarszczkowy pod oczy należy przeczytać skład danego serum i rozpoznać w nim substancje. Trzeba unikać konserwantów, silikonów oraz składników syntetycznych. Pożądane na liście komponentów są :
– witaminy
* witamina A – najlepiej retinol który silnie i intensywnie pobudza skórę do produkcji kolagenu, który wspomaga procesy naprawcze i jest naturalnym składnikiem skóry
* witamina C – pobudza krążenie krwi w naczyniach krwionośnych, co wpływa na odżywienie tkanek i młody wygląd
– kwasy AHA – substancje pochodzenia roślinnego, złuszczają już martwy naskórek, przyspieszając odnowę tkanek
– fitohormony – wpływają na odpowiednią gospodarkę hormonalną skóry
– kwas hialuronowy – naturalny składnik skóry, reguluje procesy naprawcze i zachowuje zdrowy wygląd
– witamina E -silny przeciwutleniacz
Richevon – odpowiedni dla każdej kobiety 
Wśród drogeryjnych preparatów szczególnie wyróżnia się krem przeciwzmarszczkowy Richevon. Króluje nad innymi kremami przede wszystkim swoim naturalnym i ekologicznym składem, zastosowaniem zarówno na noc jak i na dzień oraz przystosowaniem do każdego typu cery.
Richevon to krem przeciwzmarszczkowy, który może również służyć jako krem pod oczy przeciwzmarszczkowy. Jego uniwersalne zastosowanie i naturalny ekologiczny skład są powodami, dla których warto zainwestować w to serum na zmarszczki. Nie bez znaczenia pozostają także zadowolone klientki.
Kiedy właściwie zacząć stosowanie preparatów przeciwzmarszczkowych?
Ważne jest, aby pamiętać, że kremy przeciwzmarszczkowe muszą być stosowane przed wystąpieniem głębokich zmarszczek. Gdy zauważymy pierwsze oznaki starzenia, od razu sięgnijmy po specyfik. Wiele kobiet zakłamuje rzeczywistość i przekonują same siebie, że jeszcze za wcześnie na stosowanie tego typu produktów. Prawda jest jednak taka, że nigdy nie jest za wcześnie, a pierwsze zmarszczki mogą się już pojawić po 25 roku życia.
Istnieją także inne sposoby na usunięcie zmarszczek. Sprawdź je na https://portalkosmetologiczny.pl/zmarszczki/zabiegi-na-zmarszczki-kiedy-zaczac-je-wykonywac/.
Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn
Coraz częściej preparatami anti – aging zainteresowani są panowie, którzy cenią dobry wygląd i dbają o siebie. Na rynku dostępne są preparaty męskie, specjalnie skomponowane w odpowiedzi na potrzeby panów, jednakże składem bardzo podobne do damskich kosmetyków.
Podsumowanie – krem przeciwzmarszczkowy
Przy wyborze odpowiedniego kremu na zmarszczki weźmy pod uwagę jego zastosowanie i skład. Ważne jest, aby był dopasowany do typu naszej cery i nie zawierał szkodliwych parabenów, substancji uczulających oraz alergenów.
Kremy przeciwzmarszczkowe to dobrodziejstwo, którego należy używać podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.
Bibliografia
1. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006
2. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986